Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Jak wybudować taras?

Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Off topic Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Jak wybudować taras?
Autor Wiadomość
mpire
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy

Post Jak wybudować taras? Odpowiedz z cytatem
Tak jak w temacie... Mam nieco wolnej przestrzeni, w której chciałbym zaaranżować taras. Jak tego dokonać? Z jakich materiałów powinny być wykonane elementy balustrad, aby były bezpieczne?
Wto Sty 23, 2018 17:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wto Sty 23, 2018 17:02
robin
Taczkowy
Taczkowy

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety w kwestii balustrad ci nie pomogę, bo u nas taras jest niski i po prostu balustrady byłyby zbędnym elementem. Natomiast jeśli chodzi o podłoze to mogę ci polecić deski plastikowe: http://www.pietrucha.pl/pl/oferta/materialy-budowlane/terradeck-deski-tarasowe/najlepsza-oferta. Sami mamy połozone deski plastikowe od dwóch lat i są duzo lepszym rozwiązaniem niz płytki, no i duuuuzo tańszym!
Sro Lip 11, 2018 18:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amina
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej

Post Odpowiedz z cytatem
Taras i balustradę mamy wykonaną z drewna, jak dla mnie drewno, to jeden z lepszych materiałów na taras. Ja miałam położony z desek z surowego drewna, które potem zaimpregnowałam olejem do tarasów luxdecor. Dzięki czemu mój taras ma piękny i podkreślony naturalny kolor drewna, no i jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi.
Wto Sie 21, 2018 16:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Romanxx
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej

Post Odpowiedz z cytatem
Ja cały taras robiłam sam i wszystko wykonane jest z drewna Wink

Pią Sie 31, 2018 11:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Percent
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej

Post Odpowiedz z cytatem
Też wiekszosc robilem sam przy drobym wsparciu teścia i braci. Taras i ogrodzenie zrobilismy drewniane, a bele, krawędziaki i łaty mozesz zamowic od nich https://pakobud.com.pl/drewno/ Od razu przygotuja Ci material pod Twoj projekt wiec tak naprawde spora czesc rzeczy do przycinania bedziesz mial juz z glowy
Sro Wrz 12, 2018 18:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mpire
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy

Post Odpowiedz z cytatem
Zdecydowałem się na jeszcze jeden element tarasu - składane zadaszenie. Dzięki temu podczas deszczu będę mógł nadal z niego korzystać a gdy będę chciał się opalać po prostu go złożę. Zamawiałem w Tarasola - mają ładne i solidne projekty.
Pon Lis 26, 2018 17:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peach
Mistrz Kielni
Mistrz Kielni

Post Odpowiedz z cytatem
Sądzę, że do zabudowy takiego tarasu można również wykorzystać płyty z tworzyw sztucznych. Jeśli nie wiecie, gdzie je kupić, to polecam zajrzeć na stronę https://plexikord.pl. Firma Plexikord jest wiodącym dystrybutorem tworzyw sztucznych na Górnym Śląsku, możecie u nich zamówić właśnie takie płyty. Jeśli nie będziecie mogli się zdecydować, to na pewno fachowo Wam też doradzą Smile
Czw Gru 20, 2018 09:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majevsky
Taczkowy
Taczkowy

Post Odpowiedz z cytatem
Drewniany taras stawiał mi Parkietlux jakieś 2 lata temu, owszem drewno nieco zmieniło kolor no ale to jest normalne. Konstrukcja jest bardzo solidna i przy dobrej konserwacji wytrzyma całe lata.
Sob Gru 29, 2018 19:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pinka
Taczkowy
Taczkowy

Post Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o nawierzchnię tarasu to polecam rozwiązanie które jest u mnie czyli kostka imitująca drewno na taras - Kanada Pozbruk , jest to niedrogie i trwałe rozwiązanie, mniej wymagające niż deska a do tego równie ładne albo nawet ładniejsze bo można taką kostkę kupić w wielu różnych kolorach
Pią Cze 14, 2019 06:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alona
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej

Post Odpowiedz z cytatem
Najlepiej i najładniej będzie wyglądał taras z elementami drewnianymi. Mój ojciec sam zrobił taras, a niezbedne materiały kupił tutaj http://www.richd-anders.pl/produkty.html Mają bardzo dobrej jakości materiały drewniane wykonywane także na życzenie klienta.
Sro Lip 10, 2019 07:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariuszc
Taczkowy
Taczkowy

Post Odpowiedz z cytatem
Postawiłem na ogrodzenie palisadowe od https://expert-ogrodzenia.pl/ogrodzenia-palisadowe/. Korzyści? Trochę prywatności, mniej zachodu niż przy drewnianym (wiecie impregnacja i te sprawy). Dodatkowo duży wybór rodzajów wykończeń i spora dostępność wymiarów. Cenowo bardzo ok, sam montaż i czas oczekiwania na niego w normie. Według mnie firma godna polecenia.

Pią Sie 16, 2019 19:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pukla123
Taczkowy
Taczkowy

Post Re: Jak wybudować taras? Odpowiedz z cytatem
[quote="mpire"]Tak jak w temacie... Mam nieco wolnej przestrzeni, w której chciałbym zaaranżować taras. Jak tego dokonać? Z jakich materiałów powinny być wykonane elementy balustrad, aby były bezpieczne?[/quote

te elementy balustrad trzeba odpowiednio zabezpieczyc , by nie zniszczyła jej korozja. Warto przed zimą pomyśleć o https://www.metaltech.pl/zabezpieczenia-antykorozyjne/ Godną polecenia metodą jest system duplex, gdyż jest bardzo trwały. Zabezpieczenia antykorozyjne powstałe na wskutek malowania proszkowego sprawdzą się doskonale w przypadku elementów dekoracyjnych takich jak m.in. ogrodzenia, bramy. Polecam skorzystać z usług i produktów firmy Metaltech
Sro Paź 23, 2019 19:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Paź 23, 2019 19:02
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Off topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: