Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Budowanie domu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Off topic Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Budowanie domu
Autor Wiadomość
mpire
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 580

Post Budowanie domu Odpowiedz z cytatem
Ostatnio zastanawiam się nad wybudowaniem domu. Nigdy o tym nie myślałem, ale w związku z tym, że mam już dosyć mieszkania w bloku i słuchania wszystkiego co dzieje się na klatce, stwierdziłem, że to rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe. Niewątpliwie ważnym aspektem jest aby projekty domów , które poszukujemy były zgodne z naszymi wymaganiami i potrzebami.
Co jeszcze jest ważne przed budową domu?
Sro Cze 20, 2018 06:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Sro Cze 20, 2018 06:57
Bukier
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 18

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo wazna jest kwestai oswietlenia, poczytaj sobie o falach elektromagnetycznych http://www.lighting.philips.pl/edukacja/nowoczesne-oswietlenie/swiatlo-w-twoim-domu/swiatlo-fala-elektromagnetyczna-czy-strumien-czastek oraz na innych zakladkach masz nowoczesne rozwiązania oświetlenia domu i ogródka. My tez musielismy sie z tym zapoznac robiac projekt domu bo to architekt musi pouwzgledniac na planach
Pią Cze 22, 2018 16:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
solwejk
Bob Budowniczy
Bob Budowniczy


Dołączył: 17 Mar 2018
Posty: 58

Post Odpowiedz z cytatem
My przy wykańczaniu domu zaopatrywaliśmy się w firmie joniec, najpierw w bloczki tom i lampy na elewację, a teraz ogrodzenie wybieramy, też z tej firmy bo wybór mają duży, i już wiemy, że tam jakość jest nie tylko na zdjęciach jak to czasem bywa, ale po prostu w rzeczywistości;
Sro Cze 27, 2018 22:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heniutek
Bob Budowniczy
Bob Budowniczy


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 94

Post Odpowiedz z cytatem
Ja ostatnio przeglądałem tanie projekty domów na stronie pracowni projektowej Horyzont. Naprawdę jest z czego wybierać i wcale nie trzeba wydawać majątku na taki projekt. Sam marzę o domku. Myślę, że jeszcze 3-4 lata i zacznę spełniać swoje marzenie. Daj znać, czy udało Ci się wybrać jakiś wyjątkowy projekt.
Pon Lip 09, 2018 10:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bob51
Taczkowy
Taczkowy


Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 43

Post Odpowiedz z cytatem
A czy korzystał ktoś z was już z tej promocji wrześniowej minus 20% na projekt domu w tej firmie ? https://www.mgprojekt.com.pl/ Ja ostatnio ją znalazłem szukając wykonawcy projektu mojego domu, i bardzo mnie zainteresowała ta oferta, taka promocja to bardzo dużo pieniędzy w kieszeni, wydaje mi się że warto sie zapoznać z tą ofertą.
Nie Wrz 16, 2018 17:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antek12
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 348

Post Odpowiedz z cytatem
A jak u was wygląda kwestia ogrodzenia? Ja to myślę, że ogrodzenia wcale nie musza być drogie i warto się nim zainteresować na etapie budowy. Najlepiej zapoznaj się z ofertą firmy http://expert-ogrodzenia.pl/ . Oferują sprzedaż, montaż i serwis najróżniejszych ogrodzeń. Jestem pewny, że będziecie zadowoleni z ich usług. Sam przymierzam się do zmiany ogrodzenia z siatki na ogrodzenie kute Smile
Czw Sty 24, 2019 09:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariuszc
Taczkowy
Taczkowy


Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 21

Post Odpowiedz z cytatem
Ale dom to też całkiem sporo obowiązków, nie tylko przyjemności związane z brakiem sąsiada za ścianą. A obserwując znajomych widzę, że wielu o tym zapomina. Niedawno kumpel z roboty przyjechał do nas na kilka dni i no jak to w domu, musiałem to zrobić, tamto zrobić.. To stwierdził, że chyba jednak woli mieszkanie Very Happy Ale właśnie tylko w nowym budownictwie, żeby nie słyszeć ciągle sąsiadów. Dlatego zaczął przeglądać oferty prosto od dewelopera, choć chwilami mówił, że miał dość bo naprawdę trzeba uważać, żeby się nie naciąć. Zaczął pytać ludzi, znajomych bliższych i dalszych i w końcu wytypował dewelopera i znalazł w jego ofercie jak to określi - idealne mieszkanie prosto z marzeń Smile Zdecydował się na https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 i już się nie może doczekać, aż odbiorą klucze Smile

_________________
Darekc
Sro Sie 28, 2019 18:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hdc
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 324

Post Odpowiedz z cytatem
No mnie też podobają się ogrodzenia kute - wiadomo swoje kosztują, ale warto. U nas póki co plastikowe sztachety robione o mamo 20 lat temu! W tym roku skończyliśmy remont domu więc zostaje nam własnie to nieszczęsne ogrodzenie do zrobienia Smile O Expert-ogodzenia właśnie słyszałam dobre opinie i mamy w planie poprosić o wycenę. A wiecie może właśnie jakie widełki cenowe zakładać przy takim rodzaju ogrodzenia? Czy to będzie raczej 5000 czy 10000? Zupełnie zielona jestem, a chciałabym jakiś wstępny kosztorys zrobić.
Sro Wrz 25, 2019 09:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pukla123
Mistrz Kielni
Mistrz Kielni


Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 120

Post Odpowiedz z cytatem
Jak już decydujesz się na budowę domu to polecam Ci wybudowanie basenu od razu, za jednym zamachem. Mam sprawdzoną firmę od budowa basenów/ . To olympia baseny, specjalizująca się w budowie i montażu basenów, jacuzzi i saun. Oferują także szeroki zakres usług hydraulicznych. . Finansowo także są konkurencyjni
Pon Wrz 30, 2019 20:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reser
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 3

Post Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że powinieneś mieć własne zdanie w tym temacie. Nie można tutaj nic konkretnego doradzić. Sam się zastanów nad tym.

_________________
Nie wiedziałam, jak się rozmawia. Nie wiedziałam, jak się mówi do ludzi.
Pon Paź 14, 2019 16:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wisia
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 706

Post Odpowiedz z cytatem
Już bym się raczej nie porwała na budowanie domu. Co innego jeśli chodzi o remontowanie. Można sobie to jakoś tak zaplanować, by nie trzeba było wyprowadzać się z domu i jakoś etapami robić remont domu. Jest to nieco upierdliwe, tym niemniej wolę remontować niż stawiać od podstaw. Mieszkam w domu dwurodzinnym i w ostatnim czasie coraz częściej nachodzi mnie myśl, by kosztem komórki w której mam wszystko, co nie zmieściło się w domu, rozbudować kuchnię. Niestety na chwilę obecną największej kuchni nie posiadam. Tylko co zrobić z narzędziami ogrodniczymi oraz całą resztą szpargałów. Wpadłam na pomysł kupna niewielkiego domku z drewna. Znalazłam całkiem okazałą ofertę takich domków tutaj https://www.domki-sodas.pl/ . Wszystko bym zmieściła. Działka jest na tyle duża, że ze spokojem domek drewniany mógłby stanąć na tyłach działki. Domki są na tyle ładne, że absolutnie by nie szpecił, a wręcz przeciwnie, dodał by uroku całemu obejściu. Zastanawiam się tylko, który byłby najlepszy.
Sob Paź 19, 2019 15:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pukla123
Mistrz Kielni
Mistrz Kielni


Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 120

Post Odpowiedz z cytatem
Ja kupiłam dom od dewelopera i jestem zachwycona nim. Polecam i Wam Nowe domy Gliwice domyna tym osiedlu charakteryzuje nowoczesna architektura, a także duże zielone tarasy dachowe. Do centrum jest blisko komunikacją miejską, a w pobliżu osiedla jest wiele sklepów, szkoła, i ośrodek zdrowia.
Moim zdaniem nie warto sie bawić w budowę, jak takie cudo można kupić, i to wcale za nieduze pieniadze
Pon Paź 21, 2019 14:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carmen
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 426

Post Odpowiedz z cytatem
A ja właśnie, że nie. Według mnie warto się budować i jestem tego zdania, że taka budowa jest znacznie korzystniejszą inwestycją. Przeglądnijcie sobie projekty domów https://www.mgprojekt.com.pl i przeanalizujcie tą opcje. Nie ma co na pewno podejmować tutaj pochopnie decyzji.
Pon Paź 21, 2019 20:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiri82
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 28 Sie 2018
Posty: 9

Post Odpowiedz z cytatem
Gdyby ktos z Was był ze Śląska to zainteresujcie się https://jkprojekt.pl/ogrzewanie.html Firma działa na terenie Śląska i wykonuje m.in.:
Kotłownie gazowe i olejowe
Węzły ciepła
Pompy ciepła
Ogrzewanie nadmuchowe
Instalacje solarne
Czw Paź 31, 2019 10:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antek12
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 348

Post Odpowiedz z cytatem
Przy budowie czy też remoncie domu na pewno przydadzą wam się szalunki ścienne. Koniecznie sprawdźcie oferty w rożnych firmach, porównajcie ze sobą ceny itd, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Ja na pewno mogę wam polecić https://serwisbudowy.pl/kategoria-produktu/szalunki/scienne/ bo sam korzystałem z ich usług.
Nie Lis 03, 2019 18:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Nie Lis 03, 2019 18:07
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Off topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum AGH: GiG: Budownictwo  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online