Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Bajecznie auta

 
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Propozycje, sugestie, błedy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Bajecznie auta
Autor Wiadomość
Angel
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 2

Post Bajecznie auta Odpowiedz z cytatem
W 1952 roku w Nysie skonstruowano Zakładanie się Konstrukcyj Karoserii Nieautomobilowych. Przedtem, w latach 1947-1951 w zakładzie owym, dźwigającym nazwę Wytwórni Sprzętów Stalowych "Zachód", urzeczywistniano woza szpitalne, krzesła, biurka, szafki tudzież kasy pancerne. Po uznań blog Volkswagen o odmianie teowniku fabrykacji wytwórni rozpoczęto do opracowania, tudzież z kolei fabrykacyj karoserii nadzwyczajnych oraz specjalizowanych, dostosowanych do zabudowy na podwoziach własnych automobilów ciężarowych FSC Lublin-51 również Star 20. Podnoszono karoserie furgonowe bogatego losu, zaś i nadwozia warsztatowe i filmy objazdowe.

W 1953 roku zrealizowano sumarycznie 382 nadwozia. Przystąpiono i rozbudowę warsztatu, wstała nowiuteńka hala montażowa. blog motoryzacyjny Para leci potem, w 1955 roku, bramki ZBNS zrezygnowały 772 wehikuły ze specjalistycznymi karoseriami. W miarę urbanizacji brzeżka, coraz to bardziej był obserwowalny absencja niemalutkich samochodów dostawczych o ładowności do 1000 kg. Czterokołowce owego wariantu nie ówczesny do tego czasu uzyskiwane ani w Polsce, ani w obrębkach pobliskich. Na zwrocie latek 1956–1957 uradzono się na podjęcie fabrykacji nad takim naturalnie wehikułem.

Na początku 1957 roku polecono realizacja pomysłów auta dostawczego Fabryce Drynd Niepersonalnych (FSO). Bez względu od chwili owego, analogiczną wytwórczość nawiązało w marcu tego roku biuro konstrukcyjne w Nysie1. Płyn do spryskiwaczy Zgodnie z domniemaniami proch owo być pojazd o ram ogólnikowej, w którym zastosowano aby serce, grupy pędne oraz jezdne wywodzące spośród auta personalnego FSO Syreni gród1. Ciasna nośność odroczenia setnego narzucała nieodzowność wysunięcia go przedtem pozycja kierowcy. Spośród owego faktu wynikał orientacyjny ustalenie ensembli, i po części również ciałko wehikułu. Model warszawski został zarzucony z adnotacje na niezbyt skuteczne i technologiczne blachy oraz mnogość mankamentów podwozia. Ansambl projektantów ZBNS zaprojektowała prywatne nadwozie, tudzież w sąsiedztwie wyczerpaniu ramy wstąpiła mrowie transformacyj w kompleksach podwoziowych, modyfikując spożywa aż do większych ładunków zalegających w wozie dostawczym. Zawrzano też równorzędność z Fabryką Gablot Ciężarowych w Lublinie, gdzie więc wierny zawody ponad budową analogicznego gabloty owej elegancje Żuk.
Nie Paź 23, 2016 20:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Nie Paź 23, 2016 20:38
majka1
Taczkowy
Taczkowy


Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 39

Post Odpowiedz z cytatem
To naprawdę bardzo ciekawe, te samochody to kopalnia złota!


____________________
Osy nie dają Ci żyć? Koniecznie wejdź tutaj: usuwanie gniazd os wrocław - zapraszamy!

_________________
Bieganie
Wto Lip 11, 2017 22:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcin55
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 12 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Oława

Post Odpowiedz z cytatem
Mega ciekawe gdzieś już o tym czytałem.
Pią Sty 12, 2018 20:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tadzio90dds
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
No no naprawdę są ciekawe te samochody. Wydaje mi się że dużo można na tym będzie zarobić.
Pon Mar 26, 2018 07:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Spyceypace1
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 5

Post Odpowiedz z cytatem
Ja niestety nie mam wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
Sob Mar 31, 2018 17:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RobertMa
Taczkowy
Taczkowy


Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 34

Post Odpowiedz z cytatem
Ciekawy artykuł motoryzacyjny. Sporo się tu dowiedziałem nt. historii motoryzacji.
Czw Kwi 12, 2018 10:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mikolo
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 16 Kwi 2018
Posty: 1

Post Odpowiedz z cytatem
Stare, dobre polonezy. To były auta Smile Dziś żałuję, że pozbyłem się swojego samochodu.

_________________
bonie
Pon Kwi 16, 2018 10:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RomanR
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 4

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z poprzednikiem Smile Ja mam jeszcze taki sam sentyment do Fiata 125p.
Pon Lip 09, 2018 12:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grem
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 4

Post Odpowiedz z cytatem
Dla mnie najlepszym autem pozostanie Łada Smile
Sro Sie 08, 2018 09:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Darzech
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 29 Sie 2018
Posty: 4

Post Odpowiedz z cytatem
Pamiętam Ładę Smile Super autko. Służyło nam kiedyś bardzo długo.
Sro Sie 29, 2018 16:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweles
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 4

Post Odpowiedz z cytatem
O, tak, Łada i jeszcze Fiat 125p to niezapomniane klasyki Smile .
Sro Wrz 05, 2018 11:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kawecki
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 4

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z poprzednikami. Stare auta takie jak Łada są najlepsze.
Pon Wrz 17, 2018 09:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PawelLub
Operator Koparki Ręcznej
Operator Koparki Ręcznej


Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 3

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z moimi przedmówcami i twierdzę, że stare auta mają w sobie "to coś".
Pon Paź 15, 2018 12:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sinner
Kierownik Budowy
Kierownik Budowy


Dołączył: 21 Lis 2019
Posty: 292

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżeli natomiast macie stare auto, w którym musicie wymienić katalizator, to stary element można sprzedać na skupie. Skup katalizatorów Trzebinia oferuje sporo gotówki za nawet całkiem zużyte katalizatory.

_________________
Domy z drewna
Pon Paź 02, 2023 08:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pon Paź 02, 2023 08:17
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Propozycje, sugestie, błedy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum AGH: GiG: Budownictwo  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online