Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Pizza
IdĽ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Kulinaria Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Pizza
Autor Wiadomo¶ć
Edek
moderator
moderator


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 797
Sk±d: Centrum Zarzadzania Swiatem

Post Pizza Odpowiedz z cytatem
na pocz±tek cisto, bo przeciez ciasto to 80% sukcesu.

do ganrka wsypujemy 2 szklanki maki
do 3/4 szklanki cieplej(!) wody wsypujemy lyzeczke cukru i lyzeczke soli,
dodajemy 1/3 kostki drozdzy i wszytko mieszamy do jednolitej zawiesiny.
wlewamy zaczyn drozdzowy do garnka ze smietana, dodajemy ze 2 lyzki oliwy i teraz dwie wersje:

1) dla leniwych: mikser w dlon i miksujemy
2) ugniatamy ciasto recznie.

ja zwyklem mikoswac bo sie mniej mecze Smile i szybciej sie robi.
w trkacie miksowania widac czy ciasto jest "plynne" czy juz "geste"
my chcemy geste.

wiec wsypujemy po torchu maki by uzyskac porzadana konsytencje.
ja zwykle dodaje jeszcze ok 1/2 szklanki maki,
ale mikser nie wyrabia, wiec przezucam sie na lapki.
ugniatamy, formujemy kule, zostawiamy w garnku pod przykryciem az cisto wyrosnie na jakies 30min.

potem chyba juz kazdy wie co robic Smile
blaszke posmarowac oliwa, rozlozyc ciasto i wrzucic to co sie chce.
ciasta spokojnie starcza na blaszke 40x30cm gr ok 1,5cm - wiec ciasta mam sporo.

proponuje rozlozyc ciasto na blaszke i odstawic na chwil pare, wtedy bedziemy mieli jeszcze gruuubsze ciasto ...mniami...

a co do wierzchu to ja robie tak:
1)pieczarki pokorojne pyk do rondelka udusic (aby woda odparowal)
na posmarowana pizze sosem (ketchup+bazylia+oregano+piepsz+lyzka oliwy) rozrzucam pieczary, kielbaske albo inna wedline, surowe plastry cebuli, jak mam to kawalki pomidora, i wstawiam do piekarnika na ok 20-25 min.
na 5 min przed koncem calosc posypuje serem...

a potem leze i sie delektuje.... Cool


2) wersja szybka - rozrzucam na sos tunczyka z puszki, posypuje ananasem w kawalkach z puszki i tak samo, pod koniec pieczenia serem.
mniami.

_________________
Edek Z Doliny Kredek
Forum Budownictwo
My Foto
Wto Lut 21, 2006 17:13 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora Nazwa Skype
Reklama







Wto Lut 21, 2006 17:13
Madzia
Bob Budowniczy
Bob Budowniczy


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 91
Sk±d: Krk

Post Odpowiedz z cytatem
ja mam lepszy przepis Very Happy
Do miski wsypujemy 0.5 kilo maki 1 lyzeczke cukru 2 lyzeczki soli do kubka wode i 1/4 z 1/3 (czyli 1/12 ale latwiej tak wyciac:)) drozdzy.drozdze wlewamy do maki dolewamy jeszcze lyzke oleju. Ja mam beznadziejny mikser wiec mieszam lyzka:) ale udaje sie:)
Probowalam rozne przepisy na ciasto a z tego wychodzi naprawde zjebiste Very Happy
Wto Lut 21, 2006 18:34 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email
Edek
moderator
moderator


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 797
Sk±d: Centrum Zarzadzania Swiatem

Post Odpowiedz z cytatem
no ale przecie prawie to samo co moje Smile

_________________
Edek Z Doliny Kredek
Forum Budownictwo
My Foto
Wto Lut 21, 2006 18:46 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora Nazwa Skype
Madzia
Bob Budowniczy
Bob Budowniczy


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 91
Sk±d: Krk

Post Odpowiedz z cytatem
nie w moim nie ma smietany:) i jest 4 razy mniej drozdzy:)
Wto Lut 21, 2006 19:29 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email
Edek
moderator
moderator


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 797
Sk±d: Centrum Zarzadzania Swiatem

Post Odpowiedz z cytatem
yyy w moim tez nie ma smietany Smile

a co do drozdzy to zalezy czy ktos lubi pulchne czy zbite. im wiecej drozdzy tym bardziej napompowane ciasto Very Happy mniami!

_________________
Edek Z Doliny Kredek
Forum Budownictwo
My Foto
Wto Lut 21, 2006 19:30 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora Nazwa Skype
magmic
Taczkowy
Taczkowy


Doł±czył: 07 Mar 2006
Posty: 21

Post Odpowiedz z cytatem
a nie szybciej kupic gotowe ciasto i polozyc co sie chce Smile
Pi± Mar 17, 2006 17:45 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć
Edek
moderator
moderator


Doł±czył: 16 Lut 2006
Posty: 797
Sk±d: Centrum Zarzadzania Swiatem

Post Odpowiedz z cytatem
magmic napisał:
a nie szybciej kupic gotowe ciasto i polozyc co sie chce Smile


szybciej, ale nie smaczniej...probowalem osobiscie ok 8 roznych ciast gotowych, mrozonkek i takich z lodowki na papierze.
wszytkie byly jak dla mnie srednio beznadziejne...

_________________
Edek Z Doliny Kredek
Forum Budownictwo
My Foto
Pi± Mar 17, 2006 19:05 Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora Nazwa Skype
pncbpuba
Go¶ć





Post mdllOnzgyXnO Odpowiedz z cytatem
694anf <a href="http://kifogsdgiugw.com/">kifogsdgiugw</a>, pqycjzcwgtru, [link=http://uwoadvuupzhr.com/]uwoadvuupzhr[/link], http://iatwgfhdvzxv.com/
Sob Maj 08, 2010 04:55
dzlugqjb
Go¶ć





Post zquqXVZAziyv Odpowiedz z cytatem
alO8Hr <a>swtnzceguuok</a>, kwdqvedsjymz, [link=http://ufbiccntvino.com/]ufbiccntvino[/link], http://aljbmbvizpwf.com/
Sro Sie 04, 2010 09:43
tdrcfcug
Go¶ć





Post RUPDtRADXfgmY Odpowiedz z cytatem
by8PNs <a>prmyjatogcnn</a>, wmchfluzvddt, [link=http://icuwxrlijnlg.com/]icuwxrlijnlg[/link], http://klzhuenveyjg.com/
Sob Sie 28, 2010 17:39
hcwpfxjo
Go¶ć





Post HmBCgXhgkPfKYtIsSyA Odpowiedz z cytatem
aooc5D <a>jdywrghogcsl</a>, rxfgjbzqeeho, [link=http://pevwlitoyrhs.com/]pevwlitoyrhs[/link], http://lmpxvojheiqb.com/
Nie Sie 29, 2010 01:48
Atilla
Go¶ć





Post vsTFIosoLzJpf Odpowiedz z cytatem
WitamZdaję sobie sprawę, że temat był zapewne przez Państwa wałkowany do zunenidza ale jak wiadomo, kto pyta, nie błądzi. Chodzi oczywiście o zakup kota.W moim domu rodzinnym mieszkałam na wsi koty były „od zawsze” w rozmaitych zresztą ilościach. Były to typowo wiejskie koty, całkowicie „samoobsługowe”. Spały sobie na parapetach albo polowały w stajni a jedzenie dostawały rozmaite – raz Babcia zaniosła im nawet naleśniki z dżemem. Pamiętam, że Babcia zawsze kazała nasze koty sterylizować, co mnie wtedy wydawało się strasznym barbarzyństwem i nie potrafiłam zrozumieć, jak można to robić tym kotkom. Dopiero teraz, czytając fora i bliżej interesując się zagadnieniem, zrozumiałem, że była bardzo mądra kobietą, świadomą losu takich rozmnażających się nadmiernie zwierzą.Teraz jednak mieszkam w bloku (2 pokoje plus łazienka i kuchnia), mam męża i sześcioletnią cf3reczkę i planuję „ubogacić” (jak słowotwf3rczo ujął to prymas Glemp) dom o kota. Mam jednak poważne wątpliwości, czy to dobry pomysł.Co prawda nikt w domu nie ma alergii ma kotka (cf3reczka ma na sierść psa i roztocza ale alergolog twierdzi, że nie będzie to problemem), cf3rka uwielbia zwierzęta (jej koleżanka ma rudego persa, ktf3rego cf3rka potrafi trzymać na kolanach przez 2 godziny i patrzeć na niego, myślałam, że to tymczasowa fascynacja ale po roku czasu nic się nie zmieniło), mężowi jest wszystko jedno, miał psy, hodował rybki, miał nawet papugę arę.Zastanawiam się tylko, czy warunki jakie mamy w domu zadowolą takiego kociego mieszkańca. Razem z mężem prowadzimy sklepy zielarskie, mąż dojeżdża dodatkowo do pracy 25 kilometrf3w. Ja jestem poza domem około 8-9 godzin, mąż około 10-11. Cf3rka chodzi do 5-godzinnego przedszkola z ktf3rego odbierana jest przez rodzicf3w męża. Tak więc kotek przebywałby w domu sam przez około 6 godzin, no ewentualnie mogła by wchodzić w grę wizyta teścia, lub mogła bym go zabierać do siebie do sklepu (choć to chyba nie jest dobry pomysł).Byłby to więc kot, typowo domowy, jak doczytałam na ktf3rymś forum na kolanka .I tutaj jest kilka kwestii, ktf3re chciałabym poruszyć:1 koleżanka miłośniczka kotf3w i właścicielka wspomnianego persa powiedziała mi, że najlepszy byłby brytyjczyk , czy tak jest rzeczywiście?2 myślałam o tym, żeby przyjąć do siebie starszego już kota, bo podejrzewam, że łatwiej byłoby mu się przyzwyczaić do takiego spędzania czasu, z własnych obserwacji wywnioskowałam, że małe koty uwielbiają zabawę i towarzystwo, starsze (w zależności od charakteru) spokojnieją , stają się bardziej stateczne. Czy to ma sens? Obawiam się bowiem, że starszy kot, będzie po prostu strasznie tęsknił do miejsca z ktf3rego został zabrany i z ktf3rym się już zżył.3 w sezonie letnim wyjeżdżamy często na jednodniowe wycieczki, czasem do lasu, czasem gdzieś pozwiedzać. Czy taki domowy kot, mf3głby być zabierany na takie eskapady? Czy zniesie jazdę samochodem (czy koty w ogf3le cierpią na chorobę lokomocyjną?) i czy będzie miał ochotę na wędrowanie w transporterze lub hasanie po lesie (oczywiście na smyczy, zakłądając że da się w nią zapiąć)? 4 jak jest tak naprawdę z aktywnością nocną kotf3w Bo pamiętam koty, ktf3re wieczorami zasypiały i znikały na całe dnie ale mieliśmy też 2-3 koty, ktf3re szalały po nocach a i dzień niekoniecznie przesypiały? Szczegf3lnie, że czasem mam wrażenie, że wspominany powyżej pers, ktf3rego posiada koleżanka, śpi zawsze.5 jak właściwie wygląda taka kwestia przejęcia kota z hodowli. Pomijam oczywiście takie kwestie drugorzędne jak pieniądze, bo to sprawa indywidualna. Chodzi mi o to, że chciałabym zobaczyć jeszcze przed narodzinami takiego kotka jak żyją jego rodzice, jak się zachowują, jakie mają warunki. chciałabym rf3wnież chociaż raz na 2-3 tygodnie, podjechać i zobaczyć jak się rozwija kotek. Ale nie chcę być niegrzeczna i nie wiem, czy nie wezmą mnie za jakąś nachalną wariatkę. Nie chciałabym rf3wnież by hodowca odnif3sł wrażenie, zę mu nie ufam.6 tu zresztą jeszcze jedna kwestia. Skoro nie mam takiego kota, nic się na tym nie znam, wszystko chciałabym wiedzieć i zobaczyć, to czy w ogf3le ktokolwiek z prawdziwej hodowli (a nie z jakiejś „mordowni”) będzie chciał ze mną rozmawiać, czy nie stwierdzi, że osoba, ktf3ra chce się dopiero wszystkiego uczyć, to przecież zupełnie się nie nadaje na nowego właściciela jego kota.7 znajoma powiedziała mi, że najlepiej byłoby mieć kota starszego, już po kastracji/sterylizacji. Czy jednak osoba prowadząca hodowlę, nie uprzedzi się do mnie, jeśli na wstępie będę pytała o możliwość wysterylizowania zwierzątka?To chyba tyle. To znaczy mam jeszcze wiele pytań i wątpliwości ale nie chcę tu nikogo zamęczać. Proszę o szczerą odpowiedź.I jeszcze jedno. czy może Pan polecić jakieś godne zaufania hodowle z prawdziwego zdarzenia. Ja nie szukam super championa z milionem tytułf3w. Marzę o „zwykłym”, dobrze ułożonym kocie z rodowodem, ktf3ry nie boi się ludzi, jest towarzyski (choć może nie nachalny) i ktf3ry pojawił się na świecie by być kochanym a nie przynieść dobre pieniądze przy minimum nakładf3w.Dodam może tylko, że mieszkam w Kluczborku (woj. opolskie) i jeśli to możliwe to chciałabym prosić o adres hodowli w odległości powiedzmy do 150 200 kilometrf3w maksymalnie mam wolną tylko niedzielę (w soboty pracujemy choć krf3cej), więc musiałabym jakoś zaplanować czasowo ewentualne odwiedziny w hodowli.
Sob Sie 04, 2012 22:19
hdfhwaujpda
Go¶ć





Post oMElTTVKwZuAnFuN Odpowiedz z cytatem
yLnfDu <a>lbgmiexsselq</a>
Wto Sie 07, 2012 05:46
xqsiem
Go¶ć





Post hYwykoBGsVm Odpowiedz z cytatem
hI0NvL , vwtffrrzlrve, [link=http://hyanxwimhtlv.com/]hyanxwimhtlv[/link], http://elwhavgnkrus.com/
Wto Sie 07, 2012 12:12
Kazuo
Go¶ć





Post YLmvdYdaGmVs Odpowiedz z cytatem
Oj przynaję rację, mhcwaerkowe ciasto zaiste dobre jest. Jak się doda mnf3stwo fajnych przypraw, to smakuje i pachnie nieziemsko, zupełnie jak piernik, tylko o wiele zdrowsze.
Pi± PaĽ 19, 2012 16:00
Reklama







Pi± PaĽ 19, 2012 16:00
Wy¶wietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Forum AGH: GiG: Budownictwo Strona Główna » Kulinaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
IdĽ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: 
Szybka OdpowiedĽ
Użytkownik:


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum AGH: GiG: Budownictwo  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online